از امروز می‌خواهیم در چند قسمت  توضیحات مختصری درباره ابزارهای رایگان در بحث دیجیتال مارکتینگ و سئو داشته باشیم.
آشنایی با این ابزار به شما کمک میکنه که کنترل بهتری روی آمار مخاطبین و بازدیدکنندگان سرویس‌هاتون داشته باشین و با کم‌ترین هزینه بیش‌ترین بازدهی رو تجربه کنید 🙂
با ما همراه باشید.

اولین و شاید مهم‌ترین ابزاری که لازمه‌ی مارکتینگ هستش و اکثرا باهاش آشنایی دارید سرویس آنالیز گوگل هستش.
به کمک این ابزار می‌تونید رفتار بازدیدکنندگان سایت‌تون رو در طبقه‌بندی‌های زیر پیگیری کنید:

Real-Time (بررسی لحظه به لحظه):

 

Audience:

مخاطبان – در این بخش شما می تونید اطلاعاتی که مربوط به بازدیدکنندگان سایت‌تون هست رو مطالعه کنید. اطلاعاتی مانند تعداد کاربران آنلاین، جنسیت آنها، مدت زمان ماندن در سایت، بانس ریت و …

Acquisition:

اکتساب – این بخش به شما می گوید که بازدیدکنندگان از چه طریق به سایت شما وارد شدن. همچنین آمار دقیق ترافیک سایت را در اختیارتون می‌زاره

 Behavior:

رفتار – این بخش به شما نشون میده که بازدیدکننده‌ها در زمان ورود به سایت شما، دقیقاً چه صفحاتی را مشاهده می کنند و چه کاری انجام می دهند.

Conversions:

نرخ تبدیل – در این بخش می تونید نرخ تبدیل کاربر به مشتری و اطلاعات مربوط به اون رو تحت نظر داشته باشید .

با استفاده از این اطلاعات می تونید بفهمید ترافیک موجود از چه طریقی وارد سایت‌تون می‌شه و به این ترتیب می‌تونید استراتژی بازاریابی خودتون رو جوری تنظیم کنید که از همه ی ظرفیت های کانال های پر طرفدارتون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

در زمینه معرفی ابزار دیجیتال مارکتینگ سرویس بعدی که برای معرفی در نظر گرفتیم SEO SiteCheckup هستش که در زمینه بهینه سازی سایت‌تون برای موتورجستجو می‌تونه خیلی‌مفید باشه.

شاید فکر کنید بهینه‌سازی سایت‌ یا همون سئو کار بسیار پیچیده و سختی‌ هستش ولی با استفاده از این ابزار به خوبی می‌تونید مقدمات کار رو یاد بگیرید و شروع خوبی داشته باشید.

این سرویس قابلیت های مختلفی داره که بعضیاش رو اینجا براتون لیست کردیم.
– تجزیه و تحلیل مشکلات مرتبط با سئو
– مانیتورینگ سئو
– بررسی رقبا
– قابلیت ایجاد گزارش های مرتبط با سئو

برای شروع کافیه آدرس سایت خودتون رو در باکس جستجو وارد کنید. نتایج به دست آمده در یک صفحه به نمایش در میاد و بررسی اونها بسیار ساده است. .

حالا سایت شما یک نمره از ۱۰۰ نمره گرفته که می‌تونه معیار شما برای شروع باشه. تو بخش‌های پایینی می‌تونین مشکلات و اخطار‌ها رو ببینید و با کلیک کردن روی How to fix برای رفع اون راهنمایی بگیرید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>